صفحه اصلی   فرم ثبت نام   تماس با ما   آرشیو
 News   اخبار  

اعلام نتایج مقالات پذیرفته شده


 

با سلام و عرض ادب خدمت همکاران عزیز و اساتید گرامی

اینجانب از تمامی بزرگواران و فرهیختگانی که زحمت کشیده بودند  و خلاصه مقاله برای سخنرانی در کنگره سراسری امسال ارسال کرده بودند سپاسگزارم.

خوشبختانه امسال بیش از 100 مقاله در موضوعات مختلف دریافت شد که خود نشان دهنده ی پویایی علمی همکاران هست. هر چند که انتظار بسیار بیشتر از این وجود دارد که انشالله در سال های آینده شاهد مشارکت بیشتر خواهیم بود.

مقالات ارسالی وارد پروسه داوری کور شدند. طی این پروسه هر مقاله به صورت کور (بدون اطلاع داور از اسم و محل تحصیل سخنران) توسط سه داور تصادفی از کمیته علمی مورد داوری قرار گرفت و نهایتا مقالات به سه بخش تقسیم بندی شد:

1-مقالات پذیرش شده برای سخنرانی

2-مقالات پذیرش شده برای پوستر

3- مقالات پذیرفته نشده

 

عزیزان توجه فرمایند که پذیرفته نشدن یک مقاله حتما بیانگر ضعف علمی آن مقاله نیست. در پروسه ی داوری چندین ویژگی مورد بررسی قرار می گیرد و امتیاز حاصله از تمام این آیتم ها نهایتا تعیین کننده پذیرش یا عدم پذیرش می باشد.

آیتم هایی که در پروسه داوری مقالات کنگره بررسی شد شامل موارد زیر بود:

1- غنای علمی مقاله

2_ نوع مقاله از نظر پژوهشی یا مروری بودن

3- مطابقت با محورهای اصلی کنگره

4-مطابقت با موضوع پنل های مطرح در کنگره

5- میزان به روز بودن موضوع مقاله

6- میزان کیفیت نگارش مقاله

7- کلینیکال بودن و مطابقت با نیازهای اصلی و روتین کلینیکی

8- کاربردی بودن موضوع

9- عدم تکرار مقاله در کنگره ها و سمینارهای قبلی توسط همان سخنران ( این آیتم توسط مسئول علمی مورد ارزیابی قرار گرفت).

 

جهت اینکه که همکاران محترمی که زحمت ارسال مقاله کشیده بودند در جریان نتایج داوری و مقالات برگزیده شده قرار بگیرند تصمیم گرفتیم لیست مقالات را خدمت عزیزان اعلام کنیم. طبیعتا نامه های پذیرش مقالات برگزیده به صورت رسمی شامل عنوان سخنرانی و به همراه زمان و مدت دقیق سخنرانی در آینده نزدیک به سخنرانان محترم از طریق ایمیل ارسال خواهد گردید.

 

از بذل توجه شما سپاسگزارم و امید آن دارم که امسال شاهد کنگره ای درخور و شایسته شما عزیزان باشیم و با عنایت باری تعالی محفلی صمیمی و پربار را جهت حضور شما سروران عالیقدر فراهم آوریم.

 

با تشکر

مسئول  برنامه علمی کنگره

دکتر امیر اسهرلوس

 

 

1396/5/1

       اعلام نتایج مقالات پذیرفته شده       تمدید مهلت ارسال مقاله تا تاریخ 10 خرداد 1396        فراخوان دریافت خلاصه مقاله در بیستمین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران        فراخوان بیستمین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران
سخن دبیر علمی کنگره
ورود اعضا

به نام خداوند جان و خرد

 سپاس بی پایان خداوند بزرگ و سبحان را که توفیق ارائه خدمات تخصصی بینایی را به تک تک اپتومتریست های این مرز و بوم برای کمک به ارتقای سطح سلامت بینایی جامعه عطا نموده است. اعضای هیئت مدیره انجمن علمی اپتومتری و جامعه اپتومتری ایران مفتخرند که میزبان بیستمین کنگره سالیانه اپتومتری ایران در 8 الی 10 شهریور ماه امسال باشند.

در کنگره امسال، اینجانب افتخار دارم که به عنوان دبیر علمی بیستمین کنگره سراسری انجمن علمی  اپتومتری ایران در خدمت شما سروران گرامی باشم و امیدوارم با همکاری کادر علمی برنامه بتوانیم برنامه علمی مطلوب نظر شما عزیزان را فراهم نمائیم.

 دبیر اجرایی برنامه برادر عزیز جناب آقای ناصر صادقپور مرادی عضو ارشد هیئت مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران می باشند که با همکاری دیگر عزیزان در هیأت مدیره انجمن علمی و جامعه اپتومتری ایران با نهایت پشتکار و جدیت واحد های عملیاتی کمیته اجرایی کنگره بیستم را تشکیل داده اند.

امسال زحمات تدوین برنامه علمی سه روزه کنگره به عهده جناب آقای امیر اسهرلوس دانشجوی دوره دکتری تخصصی اپتومتری بوده که به حق در این زمینه با تسلط کامل به عنوان مسئول برنامه ریزی علمی کنگره فعالیت می نمایند.
سخنرانی های علمی کنگره امسال بر اساس برنامه آموزشی مدون اپتومتری و دعوت از اساتید به نام در زمینه مربوطه و همچنین گزینش و چینش مقالاتی از بین مقالات ارسالی همکاران و پژوهشگران به دبیرخانه کنگره انتخاب شده اند که امیدواریم بتواند حیطه علاقمندی مخاطبین را پوشش دهد.

امروز در کشور عزیزمان ایران نقش اپتومتریست ها به عنوان پیشگامان و مراقبین سلامت بینایی آحاد جامعه آنقدر پر رنگ گردیده است که بندرت کسی یافت می شود که با فعالیت اپتومتریست ها و خدمات اپتومتری نا آشنا و بیگانه باشد و اگرچه هر از چند گاهی اپتومتری مورد بی مهری قرار می گیرد ولی مردم خوب می دانند که برای دریافت خدمات سنجش تخصصی بینایی باید توسط یک اپتومتریست معاینه شوند. این شناخت صحیح مردم قابل تقدیر و بسیار ارزشمند است و به همین خاطر وظیفه ما اپتومتریست ها برای کسب دانش به روز و جدید جهت ارائه خدمات بهتر بینایی به جامعه بیشتر می گردد.

امسال نیز همانند سه سال گذشته در روز دوم کنگره گزارش سالیانه انجمن علمی اپتومتری ایران به سمع و نظر همکاران اپتومتریست خواهد رسید و مشکلات و راه کار های حرفه ای نیز به بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و همفکری همه عزیزان و سروران در این نشست موجب مباهات خواهد بود.

کنگره امسال در کنار سالن های سخنرانی با همت شرکت های حامی برگزاری کنگره به نمایشگاه تخصصی تجهیزات اپتومتری و ملزومات اپتیک نیز مزین گردیده است تا در فضایی مناسب همکاران بتوانند از این نمایشگاه بهره مند گردند.
در پایان ضمن دعوت همکاران عزیز اپتومتریست، اندیشمندان و پژوهشگران علاقمند در حوزه علوم بینایی و مدیران محترم شرکت های تجهیزات و ملزومات اپتومتری، امیدوارم برگزاری این کنگره بتواند در ارتقای دانش اپتومتری کشور در همه زمینه های کلینیکی، پاراکلینیک و عینک سازی و ارائه خدمات تخصصی بینایی به مردم کشور عزیزمان ایران موثر و کمک کننده باشد.


دکتر علی میرزاجانی
رئیس انجمن علمی و دبیر علمی کنگره بیستم
 

نام کاربری :
کلمه عبور :
 
  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام.
فرم ثبت نام در کنگره راهنمای ارسال خلاصه مقاله لیست کارگاه های کنگره معرفی کنگره
گالری
اخبار
عضویت در خبرنامه
حامیان کنگره
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه وارد کنید
آمار بازديدها
تماس با ما
روز شمار
امروز 346
ماه جاری 12913
کل مراجعات 269420
نشانی: تهران، خیابان کارگر شمالی - نرسیده به بزرگراه جلال آل احمد - بن بست سوم - پلاک 2 - واحد 4
شماره تماس: 88223500-021 -شماره فکس: 88223400-021
رایانامه: info@ioac.ir