پیام رئیس کنگره

بسمه تعالی

همکاران، اساتید و دانشجویان محترم اپتومتری

      با تقدیم سلام و ارادت خالصانه، حضور شما را به بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران سالن همایش های رازی خوش آمد می گویم. امیدوارم ضمن دیدار دوستان و همکاران خود با دلی خوش و توشه ای پربار و با سلامتی به موطن خود بازگردید.

      بی تردید باید اذعان کنم که اپتومتری یکی از مهمترین رشته های موثر و موفق در نظام سلامت در حوزه چشم و بینایی می باشد و تاکنون خدمات بسیار شایسته و قابل توجهی انجام داده است. همه ساله صدها هزار نفر از مردم در رده های سنی مختلف مورد معاینه بینایی قرار می گیرند و از خدمات آن بهره مند می شوند.

        تاریخ 50 ساله اپتومتری در ایران نشان می دهد که علی رغم مشکلات متعدد، این دانش همچون کوهی استوار و پرتوان توانسته است بر مسائل فائق آید و مسیر موفقیت خود را به خوبی طی نماید و مهمترین عامل این پیروزی ها، همدلی، اتحاد و یگانگی می باشد.

        فرزندان عزیزم، بدانید که عزت و پیشرفت اپتومتری در دستان خود ما می باشد. عملکرد نادرست در مقابل مشکلات، منفعت طلبی فردی، عدم حضور درمیادین عمل، عدم پیروی از اتحاد و یگانگی، بیان ضعف و ناامیدی، مشوش کردن فضای اپتومتری وسایر اقدامات مخرب، موجب یاس و ناامیدی می گردد که همانا آفت این رشته قلمداد می گردد. در مقابل حضور فعال و اثر گذار در صحنه، بکاربردن ادبیات توانمند و نشان دادن قدرت و شجاعت همراه با اتحاد می تواند در رسیدن به اهداف کمک بنماید. اپتومتری از زیباترین و پرنفوذ ترین رشته های حوزه سلامت می باشد البته برای ارتقاء آن هم علاوه بر تلاش باید از سلاح تشویق، تدبیر همراه با تدوین قوانین و مقررات استفاده کرد و از برخورد انفعالانه و ضعف پرهیز نمود، دانشجویان عزیز هم بدانند که اپتومتری رشته ای است علمی و ضمن استقلال، از اقتدار حرفه ای برخوردار بوده و در عین حال خدمات بسیار زیاد اجتماعی و مردمی دارد. ما همه باید خود را در حفظ و حراست از کیان اپتومتری، شان و منزلت اپتومتریست ها جایگاه رفیع خانواده بزرگ اپتومتری مسئول بدانیم.

        بیست و دومین کنگره اپتومتری فضایی مناسب برای آشنایی بیشتر و بهتر با آخرین یافته های علمی و کلینیکی بوده و شما را با جدید ترین فن آوری ها در زمینه های تجارب و مهارت های شغلی آشنا خواهد ساخت. امیدوارم که مسئولین محترم حوزه سلامت نیز بتوانند تصمیم گیری های دقیق و علمی را بر اساس شواهد این کنگره تنظیم نمایند.

        لازم می دانم از کلیه همکارانی که در تشکیل این کنگره زحمات شبانه روزی کشیده اند بخصوص اعضای محترم هیئت مدیره انجمن علمی، ریاست محترم انجمن و دبیر علمی، دبیر محترم اجرایی، مدیر محترم علمی و نیز اندیشمندان، سخنرانان و ارائه دهندگان پوستر های علمی تقدیر و تشکر بنمایم.

 

      با احترام

دکتر عباس عظیمی

  مرداد ماه 98

 

 برنامه کنگره

در این کنگره شاهد ارایه سخنرانی ها، پانل های تخصصی، کارگاه های آموزشی، مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته ها و...

ثبت نام

آغاز ثبت نام عادی: 24 اسفند 98

پایان ثبت نام عادی:

درباره کنگره

بیست و سومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران ، همانند سال های گذشته، با حضور و مشارکت ارزنده تمامی صاحبنظران و فعالان ...


اخبــار

فراخوان ارسال خلاصه مقالات
ارسال خلاصه مقاله به بیست و سومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران تا تاریخ 10اردیبهشت 1399 امکان پذیر خواهد بود. پژوهشگرانی که تمایل به ارسال خلاصه مقاله جهت کنگره را دارند، لازم است به نکات ذیل توجه فرمایند: 1. خلاصه مقالات باید به صورت ادامه خبر ...

پیام دبیر اجرایی کنگره
خدای عزوجل را سپاس که در همه حال حاضر و ناظر اعمال ماست. اساتید اندیشمند همکاران گرامی عزیزان همراه کنگره سالیانه انجمن علمی اپتومتری ایران بی تردید بزرگترین همایش علمی اپتومتری است، و طی سه دهه با همکاری تشکل های اپتومتری سراسر کشور بر ادامه خبر ...

پیام دبیر علمی کنگره
عرض سلام و ادب خدمت اساتید و همکاران اپتومتریست با آرزوی عنایت خداوند متعال در بهبود شرایط کنونی و آرزوی سلامتی تمامی عزیزان احتراما به استحضار می رساند بیست و سومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری ایران از تاریخ اول الی سوم مرداد ماه سال جاری د ادامه خبر ...برگزار کنندگان کنگره


حامیان کنگره